Kadangi šis mano įrašas ne tiek apie paskutinįjį darbelį, kuriuo irgi dalinuosi, kiek apie kreidinius dažus apskritai, todėl ir pavadinimas "Kreidiniai dažai". Kam aktualu, kaip juos naudoti ir kuo jie skiriasi, skaitykite toliau.
Turiu potraukį seniems, nutriušusiems ar tiesiog neišvaizdiems baldams, kuriuos jaučiu moralinę pareigą prikelti naujam gyvenimui. Tiesog. Nes man patinka jų virsmas. Apie tvarumą šįkart nesiplėsiu.
Šis naudotas, įdomiai, bet ne kiekvieno stiliui ir skoniui dekoruotas, komplektas, naujam gyvenam naujuose namuose prašėsi taip pat.
Naujoji jų šeimininkė galutinio rezultato pageidavo minimalistinio, todėl pasikeitimų tikslas buvo atnaujinti komplektą, perdažant jį kita - šviesesne, spalva. Kaip jums tokia?
Jeigu ir ne, svarbu - naujoji šeimininkė laiminga. Ir aš taip pat. Nes man labai.
Taigi, kaip ir kodėl kreidiniai dažai? Baldų atnaujinimui skirtų dažų įvairovė yra tikrai didelė. Kreidinius dažus, jeigu neplanuoju baldo papildomai dekoruoti, renkuosi, nes:
a) dažomo paviršiaus nereikia paruošti (nuvalyti dulkes, nuplauti dėmes nelaikau paruošimu, čia yra must visais atvejais, ypatingai šviesinant, nes purvas tiesiog susivels su spalva ir gausis murzina);
b) man patinka matinis jų efektas. Jau esu rašiusi, kad įprasti, pvz., akriliniai, lateksiniai, dažai net ir oficialiai vadinami matiniais, atrodo tarsi aptraukti plėvele (mano akiai, galite ginčytis);
c) kreidinių dažais nudažytų baldų nebūtina lakuoti (pageidautina - vaškuoti);
d) kreidiniai dažai imlesni įvairioms technikoms - maišant juos tarpusavyje, išgaunant tekstūras, įvedant vašką, galima išgauti pačius įvairiausius efektus.
e) jie bekvapiai, nekenksmingi aplinkai, su jais dažyti gali ir vaikai, kas aktualu mano smalsutėms, kurioms neretai niežti nagai išbandyti dažus.
f) norėdama sugalvočiau dar daugiau punktų, bet mano tikslas - pasidalinti atsiliepimais apie išbandytus kreidinius dažus.
Pažintį su kreidiniais dažais pradėjau nuo Annie Sloan kreidinių dažų, kuriais Kaune prekiauja Sentimento, Vilniuje - Metamorfozė. Abi parduotuvės prekiauja internetu. Mieliau renkuosi Sentimento, nes tiesiog viskas daug paprasčiau ir greičiau, parduotuvė man irgi patogesnė. Gal yra ir naujų paradvimo vietų, seniai nesidomėjau, jeigu tokių žinote, laukčiau rekomendacijų.
Annie Sloan dažai yra puikūs visomis prasmėmis - tiršti, kai jų reikia tekstūroms, galima skiesti, pirmajam sluoksniui arba lengvam patepimui, įvairi spalvų paletė, turi savo vaškų liniją (dėl lakų nesu tikra), siūlo dažus ne tik baldams, bet ir sienoms, grindims, galima dažyti ir tekstilę, turi visą kolekciją knygų, kuriose pati autorė dalinasi dekoro idėjomis.
Palyginimui norėjau išbandyti lietuvių gamybos Foxy Paint dažus. Kaip tik šiam komplektui rinkausi pastaruosius, nes jų paletėje, kuri skiriasi nuo Annie Sloan, radau puikiausiai tinkančius. Nedidelis papildomas privalumas - jie šiek tiek pigesni. Bet, kaip dažniausiai būna - pigesni nereiškia, kad kokybiškesni ar kitaip geresni. Pagrindinis jų trūkumas - tekstūra, kuri, mano akimis, yra labai skysta. Reiškia netinkama reljefui išgauti, reiškia negalima skiesti (pabandžiau, tepėsi kaip vanduo, vadinasi, nieko gero, nutekėjimai, visa kita), reiškia išeiga jų bus mažesnė, reiškia tam pačiam plotui reikės didesnio kiekio, reiškia tinkami jie vien tik paprastam, neįmantriam dažymui, ką dariau šiuo atveju.
Išvada - klasikiniam dažui rinkčiausi tuos dažus, kurių spalva man tinka. Jeigu spalva nėra labai svarbi - Annie Sloan. Pro dažymui - tik Annie Sloan dažus. Net jei šie brangesni, jų reikia mažiau, reiškia užteks ilgiau. Su visa pagarba lietuviškam Foxy Paint prekės ženklui.
Komentarai
Rašyti komentarą